Sprawozdanie z udziału w XVIII Pikniku Geograficznym w Tarnowie

7.06.2018r. uczniowie naszej szkoły Mateusz Ryczek i Dawid Chmiel wzięli udział XVIII Pikniku Geograficznym organizowanym głównie przez Zespół Szkół Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie.

W części I pikniku uczniowie rozwiązywali zadania egzaminacyjne przygotowane przez współorganizatorów pikniku wykładowców Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz wykładowców Instytutu Jagiellońskiego w Krakowie.

 W części II uczestniczyli w turnieju topograficznym. Nasi uczniowie bardzo dobrze rozwiązali test, który jak sami jego twórcy stwierdzili odznaczał się dużą trudnością słabiej wypadli w drugiej części gdzie zapewne pomocna by była lepsza znajomość topografii miasta Tarnowa. Ogólnie uplasowali się na 7  miejscu na 22 drużyny wyprzedzając wiele tarnowskich szkół.

Na zakończenie nauczyciele jak i uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z gościem XVIII Pikniku Geograficznego – podróżnikiem, dziennikarzem prasowym i radiowym, autorem wielu książek o Australii Markiem Tomalikiem.

Mateusz i Dawid to uczniowie dopiero klasy II technikum więc jest nadzieja, że w następnych edycjach Pikniku Geograficznego zajmą jeszcze wyższą pozycję.

Fot. zso.tarnow.pl

Fot. zso.tarnow.pl