VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE – „PO POLSKU O HISTORII”

VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE – „PO POLSKU O HISTORII”

9 października 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze warto”. Celem dyktanda była popularyzacja wiedzy na tematy poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Dyktando odbyło się  w sześciu województwach. Tegoroczne miało szczególną rangę, ponieważ wpisało się w 100 –  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reprezentacja naszej szkoły była bardzo liczna, młodzież chętnie włączyła się w zmagania ortograficzne, chcąc sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności polonistyczne.

Najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy III Technikum – Klaudia Kieraś, której serdecznie gratulujemy.

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w dyktandzie, gratulujemy odwagi i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.