ZESPÓŁ SZKÓŁ W RADOMYŚLU WIELKIM WŚRÓD NAJLEPSZYCH!!!

Nasza Szkoła za realizację projektu praktyk zagranicznych dla młodzieży w ramach Programu Erasmus+ została nominowana do prestiżowej ogólnopolskiej nagrody w konkursie edukacyjnym organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim,  jako JEDYNA szkoła w województwie podkarpackim, znalazła się wśród pięciu szkół i instytucji z całej Polski nominowanych do tej prestiżowej Nagrody. Nasze wyróżnienie, obecność się w gronie wielu wspaniałych ludzi, którzy od lat z powodzeniem realizują niezwykle ciekawe oraz ważne inicjatywy, to dla nas olbrzymi sukces i wielki zaszczyt. Tegoroczne EDUinspiracje odbywały się pod hasłem „Podziel się sukcesem!”Jest to jedna z najważniejszych inicjatyw FRSE mająca na celu wyłonienie najbardziej wartościowych, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację. Uroczysta gala wręczenia nagród edukacyjnych FRSE odbyła się 5 grudnia 2018 roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Zespół Szkół reprezentowała pani Dyrektor Anna Brożyna oraz pani Monika Szocik , nauczycielka WOS-u i historii.

Nasza Szkoła jest niewielką placówką, która zmaga się w ostatnich latach z wieloma problemami, mimo to po raz kolejny udało nam się pozyskać fundusze unijne na staże i praktyki zagraniczne dla naszych uczniów. Realizacja projektów unijnych jest dla nas dużym wyzwaniem i olbrzymim przedsięwzięciem. Przy zaangażowaniu i współpracy wielu osób udaje się z powodzeniem przygotować projekt,  który umożliwia wyjazd na kilkutygodniowe praktyki do Niemiec i Austrii. Duże podziękowania i słowa uznania należą się pani Jolancie Erazmus, która jest pomysłodawczynią, autorem i koordynatorem projektu. Bardzo dzielnie, z dużym poświęceniem własnego czasu i energii, wspiera ją pani Beata Szpakowska – Machniak. Realizacja tak dużego zadania to zaangażowanie wielu osób – dyrekcji szkoły, wychowawców klas biorących udział w przedsięwzięciu, a także rodziców i uczniów.

Przystępując do realizacji kolejnych projektów przyświeca nam jeden cel – dobro młodzieży, pokazanie im, że nawet pochodząc z małej miejscowości, mają szansę na praktyki i staże w europejskich firmach. Dla wielu z nich jest to pierwszy wyjazd zagraniczny i na pewno ogromna szansa na zdobycie doświadczenia, podszkolenia języka, podniesienie  kwalifikacji zawodowych. Uczniowie nabierają pewności siebie, stają się bardziej otwarci i samodzielni.
A my jesteśmy z nich dumni, że wracają z poczuciem osobistego sukcesu!

Wszystkim nominowanym i nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w realizacji powziętych celów. A my nie spoczywamy na laurach, tylko ostro bierzemy się do pracy, gdyż już w styczniu kolejna grupa młodzieży wyjeżdża na praktyki do Austrii i Niemiec.