23 kwietnia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Zespole Szkół w Radomyślu Wielki

Obchodzony 23 kwietnia światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się specjalny konkurs. Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka zgodnej z tematem: „Mój ulubiony malarz”. Uczniowie przygotowali prace w dwóch kategoriach: w języku polskim i języku angielskim.

A oto nasi laureaci: Lapbook w języku angielskim:

miejsce I – Gabriela Wałęga

miejsce 2 – Adrian Irla

miejsce 3 – Aleksandra Czapiga i Oliwia Gibek Lapbook

w języku polskim:

miejsce I – Konrad Kiszka

miejsce 2 – Zuzanna Kupiec

miejsce 3 – Justyna Juzba

Gratulujemy zwycięzcom!