Wycieczka integracyjna do Ciężkowic uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim dn. 15.09.2022

Projekt finansowany z Urzędu Miejskiego Gminy Radomyśl Wielkim „Wzajemna integracja połączona z popularyzowaniem tradycji kulturowych regionu”.
Tradycyjnie już wrześniową porą uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły, a mianowicie klasy I Technikum i I Branżowa udają się na wycieczkę integracyjną do Ciężkowic i innych atrakcyjnych miejsc w ich pobliżu. Inicjatywa ta nie tylko sprzyja integracji społeczności szkolnej, ale także kultywuje pamięć o zasłużonych dla gminy i regionu wybitnych postaciach jakim był Św. Pamięci ks. Prałat Kazimierz Zając. Po wyjeździe z Radomyśla Wielkiego pierwszym miejscem, który odwiedziliśmy było Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej oraz muzeum redemptorystów. W trakcie przejazdu do Ciężkowic uczniowie wysłuchali krótką historię o ks. Prałacie Kazimierzu Zającu, więźniu obozu koncentracyjnego, wieloletniemu katechecie, oddanemu Bogu i ludziom kapłanowi. Wspólne porządkowanie grobu ks. Zająca było ważnym wydarzeniem dla młodzieży, zapalenie zniczy i wspólna modlitwa sprzyjały bliższym relacjom. Pomimo tego, że dzień był bardziej pochmurny, niż słoneczny pojechaliśmy do Rezerwatu Skamieniałe Miasto, aby zmierzyć się z wymagającą trasą prowadzącą między różnie uformowanymi skałami. Wszyscy dzielnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Zmęczeni i głodni wstąpiliśmy na smakowity obiad do baru Smakosz, po którym nadszedł czas na powrót do Radomyśla Wielkiego. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim wielu wrażeń, a nad jej przebiegiem czuwali opiekunowie ks. mgr Antoni Król, kleryk Michał Różycki, mgr Jerzy Nagaś, mgr Dariusz Wolak oraz gościnnie mgr Zuzanna Szot.