Lekcja ekonomii u przedszkolaków

Na edukację finansową nigdy nie jest za wcześnie. Pierwsze kroki w świat finansów, handlu, przedsiębiorczości, może stawiać już przedszkolak. Ważne jest, by dziecko mechanizmów rynkowych uczyło się spontanicznie, naturalnie, na co dzień, od dzieciństwa. Dzięki temu owa wiedza ma szansę się ugruntować, usystematyzować i sukcesywnie rozwijać.

W związku z tym, w dniu dzisiejszym uczennice naszej szkoły odwiedziły  przedszkole – Ochronkę Św. Józefa, gdzie przeprowadziły dla tamtejszych przedszkolaków lekcję ekonomii. Średniaki, starszaki oraz zerówka poznały rodzaje sklepów, które je otaczają, historię pieniędzy, rodzaje banknotów i bilonu, jakie mamy w obiegu. Zapoznały się również z urządzeniami, które stosuje się w handlu, mogły je osobiście przetestować. Teorii towarzyszyły gry i zabawy, oczywiście związane z ekonomią.

Dziękujemy serdecznie siostrze Joannie i paniom wychowawczyniom za życzliwe i ciepłe przyjęcie a przedszkolakom za duże zaangażowanie w zajęcia.

Lekcję ekonomii przygotowały i przeprowadziły uczennice kl. 3 T w zawodzie technik handlowiec – Emilia Dudek, Weronika Cholewa, Natalia Wolak, Eliza Idzik wraz z opiekunem p. Agnieszką Dragan.