Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim

W dniu 6 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z racji przypadających ferii, w naszej szkole to wydarzenie odbyło się we wtorek 20 lutego. Organizatorem inicjatywy w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu polegały na przeprowadzeniu lekcji związanej z zagrożeniami w sieci, która zrealizowana została z wykorzystaniem nowoczesnych metod multimedialnych. Uczniowie ponadto wzięli udział w wirtualnej konferencji „Rodzina w sieci”. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i uczestnictwo w aktywnościach związanych z organizacją oraz przeprowadzeniem Dnia Bezpiecznego Internetu.