#PAMIĘTAMY# ŻOŁNIERZE WYKLĘCI #ZESPÓŁ SZKÓŁ W RADOMYŚLU WIELKIM

(…)Żołnierze wyklęci, zdrajcami nazywani, Przez tak wiele lat i miesięcy, Zapomniani przez swoich, doczekali się chwili Gdy wrócono ich naszej pamięci(…) „Żołnierze Wyklęci” to żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego, którzy przeciwstawiali się narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Byli najliczniejszą w Europie antykomunistyczną konspiracją zbrojną. Działali na terenie całej Polski, w tym także na Kresach Wschodnich. Dla wielu są wzorem postawy patriotycznej i obywatelskiej. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony od 2011 r. Ustawę o ustanowieniu tego święta skierował do Sejmu RP śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.