Od stuleci polska mowa
ma w zapasie różne słowa –
kto się ćwiczy w ich wymowie,
ten bez trudu je wypowie!
Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące. To bardzo szczególna data, która ma przypomnieć, że chroniąc język ojczysty dbamy również o tożsamość kulturową.
Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest rozwijanie kompetencji językowych, dlatego chętnie włączyli się w tę piękną inicjatywę. Młodzież mogła wykazać się znajomością poprawnej polszczyzny rozszyfrowując zadania, ukryte w kodach QR. Największą popularnością cieszył się polonistyczny escape room i gra 5 sekund.
Wśród najbardziej dociekliwych i zdeterminowanych znaleźli się: Filip Cichoń, Tomasz Magdziarz, Patryk Wiercioch, Adrian Irla z 2 Tg; Gabriela Łapa, Gabriela Wałęga, Mateusz Cymbor, Klaudia Kużdżał z 3 T i Faustyna Kużdżał, Joanna Skrzyniarz, Aleksandra Czapiga, Oliwia Gibek z 2 Tp. Uczniowie zostali nagrodzeni pozytywnymi uwagami z zachowania. Dziękujemy za wspólną zabawę, gratulujemy naszym wychowankom i zachęcamy do dalszego poznawania języka polskiego, gdyż walka z błędami w mowiei piśmie to wyraz naszej świadomości narodowej.