Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Są już wyniki eliminacji szkolnych które odbyły się w ubiegły poniedziałek w ramach projektu edukacyjnego lekcje z ZUS, którego celem jest wykształcenie u młodych ludzi świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych. Warunkiem  przystąpienia do konkursu była realizacja programu „4 lekcje z ZUS” obejmujących następujące zagadnienia : „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co ci się należy gdy płacisz składki?”, „Emerytura – twoja przyszłość w twoich rękach”, „E-ZUS -czyli firma pod ręką”. Powyższe lekcje zostały przeprowadzone w listopadzie a  brali w nich udział uczniowie technikum z naszej szkoły. Efektem końcowym był udział w eliminacjach szkolnych olimpiady , który polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na 20 pytań testowych jednokrotnego  wyboru , obejmujących zakres  wyżej przedstawionych zagadnień. Miło nam poinformować ,że do kolejnego etapu dostało się troje uczniów , którzy zdobyli największa liczbę punktów: Marzena Olejarz kl. IV TH, Ryczek Mateusz kl. II TH, oraz Norbert Ratusiński kl. II TH. i to oni będą reprezentować naszą szkołę jako zespół w etapie wojewódzkim , który odbędzie się  już wkrótce. Do olimpiady  uczniów przygotowuje pani Agnieszka Dragan nauczyciel przedmiotów zawodowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu wojewódzkim.