Wycieczka do Polskich Zakładów Lotniczych

              W dniu 4 czerwca 2018 r. uczniowie kształcący się w zawodzie Operator obrabiarek skrawających wraz z opiekunami Krzysztofem Cichoniem i Tomaszem Krukowskim, mieli okazję zwiedzić Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu należące do spółki Sikorsky Aircraft Corporation która jest największym w Polsce producentem samolotów, struktur lotniczych i produkcję helikopterów. Uczniowie zapoznali się z technologią produkcji samolotów, wytwarzania części i komponentów, produkowanych w mieleckim zakładzie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowoczesne maszyny i urządzenia służące do wytwarzania części i podzespołów samolotów. jak również obserwować z bliska, jak montowane są elementy na poszczególnych etapach procesu produkcyjnego, oraz z jakich materiałów są produkowane .

             Przewodnik przybliżył nam historię powstawania zakładu jak również modeli produkowanych w fabryce na przestrzeni lat, dowiedzieliśmy się jakie parametry i zastosowania posiadały ówcześnie produkowane samoloty. Mieliśmy okazję zobaczenia z bliska modeli takich samolotów jak np. M-96 Iryda, TS-11 Iskra, PZL-37 Łoś, An-2. Po zwiedzaniu zakładu uczniowie wrócili na lekcje.