SZKOLNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

„Bóg jest światłem” to słowa, które stały się mottem szkolnego spotkania opłatkowego. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia społeczność naszej szkoły zgromadziła się na Sali gimnastyczno – widowiskowej, aby wspólnie celebrować atmosferę Świąt. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy stole wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził nas występ słowno-muzyczny młodzieży, przedstawiający wymowę symboliki Świąt Bożego Narodzenia. Ważne słowa skierował do zgromadzonych ksiądz katecheta, podkreślając, aby ten wspaniały świąteczny czas był okazją do spotkania, rozmowy i refleksji, a także kierując życzenia zdrowia, błogosławieństwa, spokoju, życzliwości i radości z narodzenia Dzieciątka. Ważnym punktem spotkania było wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe przygotowali uczniowie klasy I i II Szkoły Branżowej oraz klasy I i III Technikum pod kierunkiem opiekunów: pani Marty Pluty, pani Pauliny Szocik, pana Tomasza Krukowskiego i pana Łukasza Krukowskiego. Jasełka, które przedstawili uczniowie, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, zintegrowały społeczność szkolną
i ukazały obrzędowość wynikającą z tradycji.

ZDJĘCIA TUTAJ