KONKURS CODE QUEST W PZL MIELEC

KONKURS CODE QUEST W PZL MIELEC

27 kwietnia 2019 roku 49 uczniów szkół średnich wzięło udział w zawodach programowania Code Quest w Polskich Zakładach Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dawid Szubart, Szymon Osora, uczniowie Technikum Informatycznego. Opiekunem był pan Władysław Makosiej, nauczyciel zawodowych przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim. W tym roku odbyła się druga edycja konkursu, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W konkursie rywalizowali uczniowie aż z 10 szkół średnich. Młodzi programiści pracowali w grupach
i rozwiązywali zadania przygotowane przez inżynierów i programistów Lockheed Martin. Celem konkursu jest zainspirowanie młodych ludzi do zainteresowania się nauką, technologią, inżynierią i matematyką. Konkurs to także promocja nauk ścisłych, co jest inwestycją w przyszłość, gdyż programowanie jest już kluczową gałęzią gospodarki, która będzie miała wpływ na budowę wykwalifikowanej kadry pracującej w przemyśle lotniczym.

Udział w konkursie dał uczniom możliwość sprawdzenia swoich możliwości w zakresie programowania i kodowania. Drużynie naszej szkoły dziękujemy za udział, gratulujemy odwagi i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będą reprezentować naszą szkolę
z jeszcze lepszym wynikiem.