Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą – Zaduszki Radomyskie

„Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” – takimi słowami rozpoczęła się uroczystość „Zaduszek Radomyskich” zorganizowanych przez społeczność Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w kaplicy przy cmentarzu w Radomyślu Wielkim. Nadrzędnym celem uroczystości była Msza Święta i modlitwa za zmarłych nauczycieli, wychowawców, pracowników i absolwentów szkoły. Uroczystość rozpoczął montaż słowno – muzyczny, w którym młodzież w przejmujących słowach pokazała kruchość i ulotność naszego życia.  Wzruszające słowa, aby usiąść, zatrzymać się na chwilę, pomyśleć nad najistotniejszymi sprawami, które w codzienności, w natłoku spraw nam umykają, są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Młodzież pokazała pantominę jako refleksję nad życiem i przemijaniem.

Podczas modlitwy za zmarłych wspomniane zostały  nazwiska, którzy związani byli z Zespołem Szkół na przestrzeni wielu lat – nauczyciele, wychowawcy, pracownicy i absolwenci. Pani Dyrektor zwróciła uwagę, na bolesny fakt, że co roku do grona wypominanych dołączają następne osoby. Przypomniała ponadto, że pamięć o zmarłych jest elementem naszej tradycji i tożsamości a także wspólnoty Zespołu Szkół.

Na koniec podziękowania skierowane zostały do organizatorów spotkania: księdza Antoniego Króla, który odprawił Mszę Świętą za zmarłych, a także wraz z panią Stanisławą Żmudą opracował scenariusz i przygotował występ młodzieży. Słowa uznania i gratulacje należą się także uczniom klasy III Technikum, którzy mieli odwagę i poświęcili swój wolny czas, aby wziąć udział w spotkaniu i uczcić pamięć o zmarłych.

„Zaduszki Radomyskie” wpisują się w cykl wydarzeń w ramach akcji „Szkoła pamięta”, która ma za zadanie przywrócić pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych.