Obserwacje astronomiczne w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim

Dnia 25.10.2022 na terenie Polski było widoczne częściowe zaćmienie Słońca. Rozpoczęło się ono około godziny 11:15, gdy Księżyc zaczął „nadgryzać” północny skraj słonecznej tarczy. Z każdą minutą coraz większy fragment Słońca był zasłaniany przez naszego naturalnego satelitę. Maksymalna faza zaćmienia, a więc ten najbardziej oczekiwany moment, gdy największa część słonecznej tarczy zniknęła za Księżycem, nastąpiła ok. godziny 12:20. Uczniowie klasy 2 w zawodzie technik informatyk (opiekun T. Krukowski) i klasy 4 TG (opiekun Ł. Krukowski)  mogli zaobserwować to zjawisko na parkingu szkolnym, zachowując zasady bezpieczeństwa obserwacji. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się, z jakich przedmiotów nie wolno korzystać podczas obserwacji Słońca, aby nie uszkodzić sobie wzroku.