Zaduszki radomyskie

„Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary

Dla tych, którzy odeszli, dla tych co zostają.

Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,

wszystko spala się w jedną NASZĄ WSPÓLNA PAMIĘĆ”

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też dni pełne zadumy i refleksji nad światem, nad samych sobą, nad sensem istnienia, nad przemijaniem. Zespół Szkół każdego roku w listopadzie – miesiącu zadumy nad życiem i śmiercią – wspomina zmarłych dyrektorów, wychowawców, nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły. W dniu 8 listopada 2022roku w Kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim ksiądz Antoni Król odprawił Mszę świętą, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Nabożeństwo poprzedził piękny montaż słowno – muzyczny, który skłonił zebranych do refleksji, aby w pośpiechu codzienności zatrzymać się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. Młodzież przypominała sylwetki pedagogów i uczniów, którzy przez wiele lat tworzyli naszą szkołę. Zadaniem obecnych uczniów jest pamięć o nich a także o tych wartościach, które przekazywali młodym ludziom: szacunek, tolerancja, empatia i zaangażowanie we wspólne dobro.

Organizatorom i młodzieży dziękujemy bardzo za przygotowanie wzruszającego montażu słowno – muzycznego a Księdzu Katechecie za odprawioną Mszę święta i wygłoszone kazanie.