NARODOWE CZYTANIE 2023 w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim!

Po wspaniałym i niezwykle udanym debiucie naszych nauczycieli podczas Narodowego Czytania w roku 2021 postanowiliśmy również w tym roku szkolnym kontynuować tę tradycję . Tym razem panie: Marta Pluta, Lidia Skowron i pan Przemysław Tryba zmierzyli się z dziełem Elizy Orzeszkowej „ Nad Niemnem”. I ponownie okazało się, że obsada była świetnie dobrana i nasi nauczyciele, po raz kolejny pokazali swój talent aktorski i w brawurowy sposób odegrali swoje rolę. Jak zawsze sprostali powierzonemu zadaniu w 100 %. Byli przede wszystkim naturalni, a przez to autentyczni. Powieść Orzeszkowej to nie tylko próba realizacji pozytywistycznych haseł, ale również opowieść o łanach zbóż i odwiecznych borach. O świecie jej współczesnym, który dziś istnieje już tylko na kartach książek. Świecie pewnych wartości, mogłoby się wydawać – dziś już obcych, ale dotyczących ludzi, którzy są wciąż tacy sami. Zmieniają się epoki, a my nadal odczuwamy podobnie. Może do niektórych książek trzeba dorosnąć, a może przeczytać je w odpowiednim momencie życia? Może dla wielu naszych uczniów ten moment właśnie nadszedł po wysłuchaniu fragmentów podczas Narodowego Czytania. Serdeczne podziękowania dla naszych pedagogów i oczywiście ogromne brawa.