Warsztaty profilaktyczne z pielęgniarką

Dnia 24 listopada 2023r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu sportowego OK.RUCH, których tematem była diagnoza własnego stanu zdrowia. Na zajęciach uczniowie mieli okazję zapoznać się z wieloma aspektami, które wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Poznali kilka podstawowych czynników wpływających na zdrowie i samopoczucie takich jak właściwa dieta, aktywność fizyczna, unikanie substancji szkodliwych, umiejętność odpoczywania i właściwe podejście do życia, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z obsługą urządzeń do mierzenia ciśnienia, a także mogli je wypróbować w praktyce. Warsztaty przeprowadziła pielęgniarka p.   Anna Sołtyk